• Мелење мелница растенија Мелење мелница растенија

  Мелење мелница растенија

  Усвоен со мелење мелници за процесот на користење на сечење, загуби, компресија или влијание сили за мелење голема големина на честички на парична казна / ултра парична казна во прав. Zhengyuan е дизајниран и развиен повеќе од најнапредните фрези со процесот прав. Прочитај повеќе
 • класификатор фабрика воздух класификатор фабрика воздух

  класификатор фабрика воздух

  Воздух класификатор се користи за одделување на материјали се отстранат непотребните големина и големина на честички ќе биде контролирана со прилагодување на класифицирање тркало брзина. Врвот сече ќе биде помала од 2um со високо eficient класификатор. Прочитај повеќе
 • Класифицирање топката мелница фабрика Класифицирање топката мелница фабрика

  Класифицирање топката мелница фабрика

  Медиумите топката мелница се користи за мелење материјали за фино / ultrafine големини со топки, нормално поврзан со класификатори кои можат retrun прекумерно материјали назад во топката мелница комора за подобрување на излез капацитет и спаси потрошувачка на енергија. Топки ќе биде со користење на високо Chrom, керамика, и циркон според разликата материјали. Прочитај повеќе
 • Производствена линија за ултрафино мелење на литиум железо фосфат

  Производствена линија за ултрафино мелење на литиум железо фосфат Суровина: Големина на исхрана на литиум железо фосфат: помала од 2 mm Големина на производот: D50=1-5um Капацитет: 5kg/h~2t/h може да биде достапен Карактеристики на производната линија за ултрафино мелење на литиум железо фосфат - повисоко капацитет, помала потрошувачка R...

НИЕ СМЕ ВО СВЕТОТ

Zhengyuan Буре Инжинерство Опрема копродукции, Ltd една од водечките опрема и системи за обработка на прав производител и снабдувач, обезбедува широк спектар на авион мелници, класификатори воздух, мелници удар, топката мелници, ролери мелници, пластични распрскувачи, машина прав површинска обвивка и многу повеќе. Разни додатоци за обработка на опрема во прав, како и машина за пакување, прашина колектори и ротирачки колибри се исто така достапни. Како воспоставен лидер во опрема и системи за обработка на прав, Zhengyuan нуди предности на процесот искуство во разбирање на потенцијалот на перформанси со широк спектар на прав.

стан lication

Provided complete solutions for thousands of powders, Resolves many manufacturing dlifficulties in powder processing.

Не метални минерали

мек материјал

Калцит, доломит, каолин, Барите, кварц, талк, циркон песок, Wollastonite, јаглен прав, светлината калциум карбонат, Миќа, боксит, Attapulgite, Brucite, бентонит, гранат, магнезит, Andalusite, Pyrophyllite, калиум фелдспат, Diopside, Rectorite, диатомит , Гипс, pearlite итн

цврст материјал

Карборунд, бор карбид, бела корунд, цирконски, цериум оксид, висока температура Алумина, силициум нитрид, Бор Nnitride, Браун сплотена Алумина итн

Научи повеќе

хемиски

Магнезиум хидроксид, алуминиум хидроксид, Комерцијален Алумина, α-Алумина, силика гел, јаглерод црна, бела црн јаглен, пестициди, хербициди, инсектицид, wettable прав, предизвикана бариум сулфат, vesicant, флуоресцентни прав, катализатор, смола, тефлон, полиетилен, полипропилен , polyving akohol, боја, јаглерод во прав, гума, најлон, алуминиум силикат, ПВЦ асистент, пластика подготовка, калиум перхлорат, акрилни лепило, натриум карбонат, титаниум диоксид, гваран, безводен раствор на натриум сулфат, активиран јаглерод, епоксидна прав, стеаринска киселина, амониум полифосфат, Pewax, целулоза, титан бела, дрво во прав, бамбус во прав, Маниоката влакна, сулфур итн

Научи повеќе

керамика индустрија

Керамички frit, керамички глазура боја, циркониум силикат, железо оксид, хром оксид, флуоресцентни пигменти, титаниум диоксид, црвен железо оксид, титаниум фталоцианин, флуоресцентни brighteners итн

Научи повеќе

батеријата материјали

катод материјали

Литиумкобалтоксид (LCO), литиум manganate (ЖМО), литиум никел кобалт manganate (NCM), литиум никел кобалт алуминатен (ХСР) ...

Катодна суровини

Кобалт оксид, литиум карбонат, литиум хидроксид, литиум хидроксид монохидрат, манган диоксид ...

Негативната електрода материјали

Сферно графит, вештачки графит, кокс прашина, јаглероден микросфера, теренот кокс и ...

Научи повеќе

лекови за храна

Кинеските и западните лекови

Urotropine, ибупрофен, теофилин, cilostazole, витамин Ц, црна cohosh, карбамазепин, вино резервоарот, нимодипин ...

храна

Калциум, јачмен, Coral прав, коска во прав, јајца Пил, Konjac, скроб, целулоза, Haematococcus, морска краставица ...

пестициди

Хербициди, фунгициди, инсектициди, wettable прав, фунгициди, хлороталонил, bensulfuron-метил TC ...

Научи повеќе
 • Не метални минерали

 • хемиски

 • керамика индустрија

 • батеријата материјали

 • лекови за храна