• Bluarje bimë mulli Bluarje bimë mulli

  Bluarje bimë mulli

  Miratuar me bluarje mullinj në procesin e përdorimit të prerjes, attrition, compression ose ndikim forcat për të bluaj madhësinë grimcë e madhe për të mirë / ultra pluhurat gjobë. Zhengyuan ka projektuar dhe zhvilluar disa nga makinat më të avancuara bluarje pluhur proces. Lexo më shumë
 • klasifikues bimore Air klasifikues bimore Air

  klasifikues bimore Air

  Klasifikues Air është përdorur për ndarjen e materialeve të hequr madhësia panevojshme dhe madhësisë së grimcave do të kontrollohet duke rregulluar shpejtësinë klasifikimin timon. Prerë e lartë do të jetë më pak se 2um me klasifikues shumë eficient. Lexo më shumë
 • mulli topin klasifikimin e bimëve mulli topin klasifikimin e bimëve

  mulli topin klasifikimin e bimëve

  Mulli topin Media është përdorur për bluarje materialeve të gjobës / ultrafine madhësive me topa, normalisht ajo çiftëzohet me classifiers cilat mund retrun materiale oversize kthehet në top dhomën mulli për të përmirësuar kapacitetin e prodhimit dhe për të shpëtuar konsumin e energjisë. Balls do të jetë duke përdorur Chrom lartë, qeramike, dhe zirkon bazë të materialeve të ndryshim. Lexo më shumë
 • Linja e prodhimit të bluarjes ultrafine të fosfatit të hekurit litium

  Linja e prodhimit të bluarjes ultrafine të fosfatit të hekurit të litiumit Lënda e parë: Madhësia e ushqyerjes së fosfatit të hekurit të litiumit: më pak se 2 mm Madhësia e produktit: D50=1-5um Kapaciteti: 5 kg/h~2t/h mund të jetë i disponueshëm Karakteristikat e linjës së prodhimit të bluarjes ultrafine të fosfatit të hekurit të litiumit — më e lartë kapaciteti, më pak konsum R...

JEMI TË GJITHË BOTËN

Zhengyuan Powder Inxhinierike Equipment Co, Ltd, një udhëheqës pluhur përpunimit të pajisjeve dhe sistemet prodhues dhe furnizues, ofron një gamë të gjerë të mullinj jet, classifiers ajrit, mullinj ndikim, mullinj topin, mullinj rul, pulverizers plastike, sipërfaqe pluhur makinë veshja dhe më shumë. pajisje të ndryshme për pajisje të përpunimit pluhur, si paketim makinë, mbledhësit e pluhur dhe PRODHIME rrotullues janë gjithashtu në dispozicion. Si një udhëheqës i themeluar në pajisjet e përpunimit pluhur dhe sistemet, Zhengyuan ofron avantazhet e përvojës së procesit për të kuptuar potencialin e performancës me një gamë të gjerë të pluhurave.

App lication

Provided complete solutions for thousands of powders, Resolves many manufacturing dlifficulties in powder processing.

minerale jo metalike

material i butë

Calcite, dolomite, kaolinë, Barite, kuarc, talk, zirkon Sand, Wollastonite, qymyrit pluhur, Drita Kalcium karbonati, Mica, boksit, Attapulgite, Brucite, bentonite, Garnet, magnezit, ANDALUSITE, pyrophyllite, Kaliumi feldspat, Diopside, Rectorite, diatomite , gipsi, Pearlite etj

material Hard

Karborund, bor karabit, White zmeril, kub, cerium oksid, High Temperatura Alumina, nitride silic, bor Nnitride, Brown fused aluminit etj

Mëso më shumë

kimik

Magnez hidroksid, hidroksid alumini, aluminit komerciale, α-aluminit, xhel silike, karboni i zi, të bardhë karboni i zi, pesticide, herbicide, insekticid, pluhur për tretje, precipituar sulfate barium, Vesicant, pluhur fluoreshente, katalizator, rrëshirë, Teflon, polietilen, polipropilen , polyving akohol, bojë, karboni pluhur, gome, najloni, silikat alumini, ndihmësi PVC, përgatitjen e plastikës, perklorat kalium, akrilik ngjitëse, karbonat natriumi, dioksid titaniumi, rrëshirë guar, anhidroz sulfat sodium, karbon, pluhur epoksi, acid stearik, amoni polyphosphate, Pewax, celulozë, të bardhë titan, pluhur dru, pluhur bambu, fibra Cassava, sulfur etj

Mëso më shumë

industrinë e qeramikës

frit qeramike, ngjyrë qeramike lëmuar zirkoni silikat, oksid hekuri, oksid kromit, pigmente fluoreshente, dioksid titaniumi, oksid hekuri kuqe, titan phthalocyanine, brighteners fluoreshente etj

Mëso më shumë

materialet bateri

materialet katodë

oksid litium kobalt (LCO) litium manganate (LMO) litium kobalt nikel manganate (NCM) litium kobalt nikel aluminat (NCA) ...

lëndëve të para katodë

oksid kobalt, karbonat litiumi, litium hidroksid, litium hidroksid monohydrate, dioksid mangan ...

Materialet negative elektrodë

grafit sferike, grafit artificiale, pluhur koks, microsphere karboni, katran koks dhe ...

Mëso më shumë

farmaceutike Food

ilaçe kineze dhe perëndimore

Urotropine, ibuprofen, theophylline, cilostazole, vitaminë C, cohosh zi, carbamazepine, tank verë, nimodipine ...

ushqim

Kalcium, elb, Coral Powder, Bone Powder, Veza Peel, Konjac, Amidoni, Celuloza, Haematococcus, kastravec deti ...

Pesticidet

Herbicideve, fungicide, insekticide, pluhur për tretje, fungicide, Chlorothalonil, bensulfuron-metil TC ...

Mëso më shumë
 • minerale jo metalike

 • kimik

 • industrinë e qeramikës

 • materialet bateri

 • farmaceutike Food