China LHB-10 Laboratory fabrikë Air Klasifikues dhe prodhuesit | Zhengyuan

LHB-10 Laboratory Air Klasifikues

Përshkrim i shkurtër:

Materialet janë ushqyer në sistemin e klasifikimit të vetë-druajtur për ndarjen herë të parë. Kështu, materialet trashë shumica do të ndahen dhe materialet mbeti trashë do të zgjidhet në klasifikimin e dytë tine. Së fundi, klasifikues ajrit laborator do të mbledhë materialet kualifikuar pluhur dhe mbeti materialet e trashë do të shkarkohet nga valvulat hale. 


Detail Product

PRODUCT DISPLAY

Product Tags

LHB-10 Laboratory Air Klasifikues

Parimi i punës  

Materialet janë ushqyer në sistemin e klasifikimit të vetë-druajtur për ndarjen herë të parë. Kështu, materialet trashë shumica do të ndahen dhe materialet mbeti trashë do të zgjidhet në klasifikimin e dytë tine. Së fundi, klasifikues ajrit laborator do të mbledhë materialet kualifikuar pluhur dhe mbeti materialet e trashë do të shkarkohet nga valvulat hale.

Features 

LHB klasifikues ajrit Lab është një lloj mini klasifikues për nano-pluhurat e cila është projektuar nga kompania jonë në mënyrë të pavarur. Ai është i përshtatshëm për hulumtimin e materialeve pluhur dhe provë e produkteve të reja pluhur në universitet, institucionet kërkimore shkencore dhe laborator kompanisë.

1. klasifikues Laboratori ajrit është në gjendje për të përfunduar të dy klasifikimin dhe mbledhjen e funksioneve, dhe trupi makinë është bërë duke përdorur çelik inox. 
2. Efikasiteti Klasifikimi është 50% më e lartë se classifiers tradicionale ajrit në të njëjtin kapacitet.
3. precision të lartë ndihmë klasifikimi garantoj se nuk ka granularity oversize dhe mbetet, etj në produkte të gatshme. 
4. veshin Low 
nuk ka veshur kur klasifikues ajrit laborator është përdorur për klasifikimin e materialeve me ngurtësinë e një MSH-së jo më shumë se 5. 
Kur klasifikues është përdorur për materiale me fortësi të MSH-së më e lartë se 7, sistemi i tij klasifikues ka një jetë më të gjatë të shërbimit se që e classifiers tradicionale horizontale dhe vertikale. 
5. Designed në strukturën e shpejtë të hapur, klasifikues ajrit është e lehtë për të çmontimit dhe pastrim, dhe kjo përputhet me standardin GMP. 
6. PLC automatike të kontrolluara dhe miratohet sistemi elektromekanike të kontrolluar për të siguruar të qëndrueshme dhe performancën efikase. 
7. Prodhimi presion negativ siguron zhurmë të ulët operacion dhe nuk ka ndotje pluhur.

Aplikimet

LHB laboratori ynë klasifikues ajrit mund të përdoret për të zgjidhur dhe shuaj papastërtitë në materialet e pluhur. Ajo mund gjithashtu të përdoret për të ndarë materialet e trashë nga pluhurat imët dhe Nano-pluhurat. Pra, kjo është veçanërisht e përshtatshme për hulumtimin e materialeve pluhur dhe provë e produkteve të reja pluhur në universitet, institucionet kërkimore shkencore dhe laborator kompanisë.

Technical Parametri

model

LHB-10

Fuqia (kW)

klasifikim

0.75

ushqim

0.37

tifoz

2.2

Kapacitet (kg / h)

10 ~ 50

Tension (V)

220/380

Pastërtia (një)

50 ~ 3

Dimensionet (L x W x H) mm

1040 × 910 × 1524

Flow Chart

打印


 • Previous:
 • Next:

 • LHB 实验室 用 气流 分级 机

  LHB-10 (4)

  IMG_20180319_083054_1

  LHB-10 (3)

  DSC00210

 • Shkruani mesazhin tuaj ketu dhe ta dërgojnë atë tek ne